• Nové výukové DVD od společnosti PERFORMIA

Nové výukové DVD od společnosti PERFORMIA

Objednat dvd

Nové výukové DVD od společnosti PERFORMIA

Máte je ve firmě všechny?

APATICKÝ

Apatický

Je mu tak nějak jedno,
co se ve firmě děje.

NAŠTVANÝ

NAŠTVANÝ

Často ho vidíte hádat se
s některým z kolegů.

NADŠENÁ

NADŠENÁ

Přichází s nápady
a svou práci dělá s radostí.

Proč právě EMOCE?

  • Umí emoce ovlivnit výsledky celé firmy?
  • Jak fungují emoce ve skupině nebo pracovním týmu?
  • Které emoce pomáhají a které škodí?
  • A na co si dát pozor při najímání?

Pochopte blíže jednotlivé emoce a jejich vliv na okolí a zjistěte, jak emoce na pracovišti ovlivňují výkonnost celého týmu. Zlepšíte tak své manažerské dovednosti a mezilidské vztahy na pracovišti budou jen vzkvétat.

Chci si DVD rovnou objednat

        

Vedení lidí na základě emocí

DVD Emoce na pracovišti je výukové DVD pro firmy všech odvětví. Bylo natočeno tak, aby zasvětilo majitele a personální oddělení do emoční tónové škály, jejíž porozumění jim umožní zkvalitnit výběrové řízení i školení stávajících zaměstnanců.
Při řízení jakéhokoli podniku a vedení lidí je pro majitele a jejich manažery velkou výhodou porozumění emocím a jejich důležité roli při jednání jak s klienty, tak se zaměstnanci i dodavateli. Na základě porozumění emocím můžete efektivněji produkovat a expandovat, protože se již nebudete bát, že uděláte chybu ve výběru lidí, kteří Vám pak mohou způsobovat konflikty na pracovišti.

        

Strach je emoce vznikající jako reakce na hrozící nebezpečí. Na DVD Emoce na pracovišti se dozvíte, jak tuto emoci zvládnout a jak dotyčného dovést k emoci pozitivní.

        

        

        

        

Hněv je silná afektivní reakce na překážku, která se staví do cesty při dosahování nějakého cíle nebo brání rozvíjení jednání. Jde o emoci, jejímž původním smyslem bylo připravit jedince na útok. Stres na pracovišti může být jedním ze spouštěčů hněvu. Hněv je velmi neproduktivní emoce ať doma, tak na pracovišti.

        

        

        

        

Nuda nutně neznamená, že člověk vůbec nemá, co dělat, ale spíše to, že se nedokáže pro žádnou aktivitu nadchnout, i když by si přál se v něčem angažovat. S touto emocí se dá poměrně jednoduše bojovat, pokud víte jak na personální management.

        

        

Chci si DVD rovnou objednat

        

Jak zvládat emoce?

Na tuto otázku se nám snaží odpovědět mnoho knih a seminářů. Zásadní je otázka, jak mít emoce pod kontrolou. Protože bez emocí to jednoduše nejde, ale když nás kontrolují, situace se komplikují. Jak tedy správně zvládat emoce? Asi budete souhlasit, že být stále nadšený není reálné a ani normální, stejně tak být stále naštvaný nebo smutný.

Zvládání emocí je tedy o tom, být schopen prožít emoci adekvátní situaci a pak se vrátit na nějakou optimální úroveň. Pokud je někdo kontrolován emocemi a nedokáže je ovládat, přidělává si zpravidla problémy nebo jeho řešení nepříjemných situací nepřináší takové efekty, jaké by si přál. To nejlepší, jak můžete zvládat emoce, je být schopen a ochoten prožít jakoukoli z nich a zastavit se v ní ve chvíli, kdy vy uznáte za vhodné. K tomu vám může pomoci například krátká procházka. Je možné, že každý časem vysleduje, co funguje na něj, aby dostal své emoce pod kontrolu.
Více o emocích se dozvíte na našem výukovém DVD Emoce na pracovišti.

Konflikty na pracovišti

Ke konfliktům může docházet i v těch nejlepších týmech. Dokud nejsme stroje a máme emoce a reakce, budeme se s konflikty na pracovišti setkávat. Mohou za ně většinou nedorozumění, nedostatek komunikace, nesouhlasy nebo vypjaté situace. Pak už stačí málo a konflikt je na světě. Možná jste zažili pocit dusna v místnosti, které by se dalo krájet. Není to nepříjemné jen pro samotné aktéry konfliktu, ale také pro zbytek týmu. Místo toho, aby se pak soustředili na práci a výkony, mají tendenci věnovat pozornost právě těmto konfliktům na pracovišti a jejich efektivita tak rapidně klesá.

Častokrát může pomoci zájem další, nezasvěcené osoby, která nestranně zjišťuje, co se událo. Většinou celkem rychle najde zdroj konfliktu a pak může diplomaticky dovést kolegy ke smíru. V těchto situacích Vám zaručeně pomůže i DVD Emoce na pracovišti, které Vám pomůže emoce blíže pochopit a pracovat s nimi.

Nástroje pro vedení lidí

Jaké jsou manažerské nástroje k vedení lidí? Nejspíš vás ihned napadnou věci jako motivace, plánování, vyžadování produkce, měření výsledků a podobně.

Už dávno jste si nejspíše všimli, že je snazší nadchnout, motivovat a dostat to nejlepší z lidí, když jsou ve vyšších emocích. Pokud se snažíte nabudit někoho, kdo se všeho velmi obává, nebudete mít snadnou práci. Stejně tak vyprovokovat někoho ke zdolání rekordu, pokud „je v nudě“, bude nelehký úkol. Proto ještě než začnete aplikovat nástroje k vedení lidí, zvyšte jakýmkoli způsobem jejich emoci. Ušetříte si mnoho času a energie. A navíc takové vedení lidí ve vyšších emocích bude mít dobrý efekt i na Vás jako manažera. Zjistěte na DVD Emoce na pracovišti jak vést porady a mít tým na vyšších emocích.

Chci si DVD rovnou objednat

 

Řekli o DVD

Dominik Kubík, Carl Stahl

Je to přesně to DVD, které člověk chce mít po ruce, aby si ho mohl kdykoliv pustit. Třeba když se pozastaví nad nějakou situací a nechápe, proč ten druhý nerozumí, co říká, nebo proč se chová jinak, než čekal. I když se o tomhle tématu hodně mluví, určitě přijdete při každém zhlédnutí DVD na novou myšlenku, nebo vám to dopomůže přijít na východisko ze situace, kterou aktuálně řešíte. A nemusí to být jen v pracovní oblasti, ale kdekoliv v životě.

Určitě tohle video zařadím i na roční poradu středního managementu, kde je toto téma jedno z nejdůležitějších.

DVD bych doporučoval snad úplně všem, nejen šéfům a řídícím pracovníkům, ale všem, kteří chtějí úspěšně komunikovat, sžít se se svým okolím a dosahovat tak efektivněji lepších výsledků.

Dominik Kubik, jednatel společnosti Carl Stahl & spol, s.r.o.

__________________________________________________________

"Nejčastější důvod pro změnu pracovního místa je prostředí. Nemyslíme tím hezčí kancelář nebo výhled z okna. Myslíme tím to, jak se celkově pracovník ve svém zaměstnání cítí. Jde hlavně o stres v práci. Poslední dobou se setkávám až nezvykle často s produktivními lidmi, kteří mění nebo se chystají změnit pracovní místo i přesto, že je práce samotná baví a jsou v ní úspěšní. Důvod je až podezřele podobný. “Můj šéf si na mě vylévá zlost, je náladový a nevím, co od něj můžu čekat."  “Mám někdy strach, co se zase stane a za koho co slíznu." a podobně. Každý může mít špatný den. Jak ale ovládání, nebo spíše neovládání, emocí šéfa působí na jeho podřízené? Co když je šéf například v emoci hněvu, jak snadno dostane své podřízené do emoce podobné nebo nižší – například strachu? Snadno. Jak pak takovýto zaměstnanec funguje? K jakému řešení konfliktů na pracovišti se pak lidé uchylují?

Možná, že někdo, kdo se bojí, bude lépe ovladatelný, ale rozhodně nebude tvořivý a samostatný. Asi spíše oceníte pracovníky, kteří se dokáží rozhodnout, než ty, kteří se celý den klepou, aby neudělali nějakou chybu a nemuseli to řešit se svým šéfem. Manažer by měl emoce používat, ale neměl by připustit, aby emoce používaly jeho. Jak na to? To vše zjistíte v DVD Emoce na pracovišti. Krizový management pak již nebude potřeba."

Lucie Spáčilová, výkonná ředitelka PERFORMIA, spol. s r.o.

DVD mám, co dál?

DVD mám, co dál?

Je možné naučit se lépe předvídat, jak se kdo bude chovat ještě před tím, než ho zaměstnáte?
Ano, možné to je!

Řízení lidských zdrojů s naším DVD už nemůže být jednodušší! Přijměte si do firmy pouze ty, kteří jsou výše na emoční tónové škále, jsou dobře motivovaní a hlavně produktivní.

Přijďte na seminář společnosti Performia Jak vytvořit a udržet skvělý tým a naučte se tyto lidi s jistotou rozeznat.

Termín semináře si rezervujte ZDE.

Objednejte si DVD ihned

Cena DVD: 999 Kč včetně DPH
V ceně DVD není zahrnuto poštovné (to činí 60 Kč).

Pro zakoupení většího počtu kusů máme ceny ještě příznivější. Máte-li o to zájem, kontaktujte nás.

PERFORMIA, spol. s r.o.
Türkova 2332/1
149 00 Praha 4 – Chodov
www.performia.cz

Tel: +420 242 447 688
E-mail: office@performia.cz

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.